RSS-voog

Tõsine KAL

Posted on

Mulle on Anna kampsunid ammu meeldinud, aga pole siiani proovinud ise selliseid kududa, kus kogu kampsun nö. ühes tükis, ilma õmblusteta ülevalt alla kootakse ja mitte raglaani põhimõttel. Võibolla on mind ehmatanud sõna “konstruktsioon”, kuid pigem on põhjus selles, et pole lihtsalt süvenenud ja vardad ning lõng käes, asja kallale asunud. Kui nüüd Anna varrastelt järjekordne ilus ning praktiline jakk nimega Tõsine ta blogisse jõudis, ja kui Anna mõni aeg hiljem selle kooskudumise välja kuulutas, otsustasin julguse kokku võtta ja osaleda. Siinkohal tuleb ära märkida, et see oli minu esimene kooskudumine. Algul pelgasin suuri vardaid ja kahekordset Aade villast, kartsin, et sel juhul jääb jakk võibolla liiga soe ning et suurte varrastega on võibolla kuidagi imelik või raske kududa. See oli muidugi täiesti alusetu hirm, pigem võib öelda, et tänu suurtele varrastele tegin isikliku kampsunikudumise kiirusrekordi ja kasutan neid edaspidigi hea meelega. Lõnga valides lähtusin sellest, et tegu oleks villasega ja et värv ka meeldiks, sestap ostsin Käsitööjaamast kaks vihti lillat Gotlansk Pelsuldi ja kohevuse ning pehmuse lisamise eesmärgil võtsin juurde veel lilla Rowan Kidsilk Haze’i. Vardad valisin nr 5, kuna muid hetkel käepärast polnud. Kuna ma koon üpris lõdvalt,  vastas koetihedus etteantud numbritele. Omapoolse lisandina kudusin pikad varrukad ning esitükkidele kasvatasin juurde kaks lisasilmust kaenla alt, kuna soovisin, et hõlmad jääksid laiemad. Olen selle kampsuniga väga rahul, tundub olevat tõsine külmailma kampsun 🙂 – soojas toas pildistades hakkas palavavõitu. Soovi korral saab teda ka teistpidi kanda, sest mingeid õmblusi ju kuskil pole. Väga kerge, mõnus ja kiire kudumine!

DSCN4815 DSCN4820 DSCN4824 2013-11-16 15.49.01 2013-11-16 15.49.13

13 responses »

 1. tahan ka. palju lõnga kulus, grammi siis. ilus.

  Vasta
 2. väga kena! kui kiire on kiirusrekord? ja süsteemile ma hetkel üldse pihta ei saa 🙂
  ps. Su juuksed tunduvad nii pikad! kui kaua me siis nüüd kohtunud pole!?!

  Vasta
  • 2 nädalat on rekord ja ma ei kudunud mitte iga päev! Alustatakse krae keskelt selja tagant mõlemas suunas, siis luuakse õlasilmused, tehakse esitükid kuni kaenlaauguni, siis seljaosa ka ja kaenla all saavad tükid ühendatud. Varrukas kootakse ka külge õlast alustades. Hea ja huvitav kududa ja saab pidevalt proovida selga.

   Vasta
 3. Väga kena, aitäh kaasalöömast! Kui mohääri järgi otsustada (75 g), siis kulus midagi 700-800 m vahel, on nii? Soovitan alati vaadata metraaži ja mitte kaalu järgi, kui on vaja otsustada, kui palju lõnga varuda. Mul kulub S-suurusele (oleneb muidugi mustrist) alates 650 m ja kuni 800.
  Paistab, et mul on samasugune ahi kodus:)

  Vasta
 4. Ilus, Anu! Nii kamps kui Sina pildil.

  Mulle see värv ka meeldib väga ja Sulle sobib imehästi!

  Vasta
 5. Väga tubli töö! Värv sobib ka hästi!

  Vasta
 6. Väga ilus! Nii sina, kui ka kampsun ja kleit jäi ka silma 🙂

  Vasta
 7. Alles nüüd sattusin siia lugema ja avastasin nii ilusa kampsi. Imetubli oled!

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: