RSS-voog

Vanad t-särgid vaibaks

Posted on

image

Kuna kõik Vähid on väga kiindunud oma vanadesse riietesse, jõudis ka see kilekott koos vanade t-särkidega käia ära puukuuris prügikastijärjekorras selleks, et mingil hetkel tagasi tuppa jõuda, kus tegin teoks ammusoovitud kaltsuvaiba heegeldamise proovimise. Oli südamelähedane tegevus tänu kõigile neile armsatele, kuid oma aja ära elanud trikotaažesemetele. Kui algul tundus, et vaiba kuju see ese küll mitte kuidagi võtta ei taha, siis aurutriiktraud tegi ka sel korral imesid. Siiski üldmõõdud ei jäänud väga suured, kuna viitsimine kadus ära. Ja ausalt öeldes lõppesid ka trikotaažesemed. Üldiselt võib projektiga rahule jääda.

7 responses »

 1. Kaks küsimust. Kuidas sa said ta piklikuks? Alguses tegid pika ahela ja ainult otste peal kasvatasid? Teiseks, kuidas sa särke lõikasid, kas kõhu ja rinnatüki pealt eraldi spiraalselt või altservast alustades üleni spiraalselt, nii et küljeõmblused sisse jäävad?
  ja kuidas sa trikooribasid ühendasid?
  Mul seisab särgikott nurgas ja ma ei julge veel sellele läheneda 😀

  Vasta
 2. Ma alustasin ka suvel särkide lõikumist, arvates, et meil on neid ilmselt suure vaiba jagu. Sain ainult u. meetrise ringi. Nüüd ootan sõprade t-särke :D.

  Vasta
 3. piklik on jah tänu ovaali heegeldamise põhimõtetele. päris täpselt skeemi järgi ei teinud, silma järgi rohkem. lõikasin spiraalselt koos õmblustega ja siis kui oli vaja veel vasakult paremale kah ülevalt poolt, kus juba varrukad algasid. ühendasin hiljem sisseheegeldamise või ärapeitmise teel. väga lihtne on, ja vajadusel võib ju sekkarist eriti odavate hindadega juurde muretseda, kui eriline hoog peaks sisse tulema 😀

  Vasta
 4. Jõudsin õigesse kohta:) Meil vaja kooli jaoks taaskasutuse teemalisele üritusele ka midagi säärast teha. Palume konsultatsiooni!

  Vasta
  • aga palun 🙂 vaip on siiani aus ja kuigi algul tundus, et lokib, siis peale aurutamist pole enam sellist tunnetki, et võiks lokkima hakata! ja voodiesise vaibakesena meie külmadel ülakorruse põrandail on kasu tast suur!

   Vasta
 5. Kas saaks ka nii heegeldada, et tekiks nö kauss. Olen näinud turul müügiks ja G arvas, et selleks saaks hea pesa kassile

  Vasta
  • Muidugi saab. Algul teed nii suure ringi, kui suurt kausipõhja tahad ja siis heegeldad ilma kasvatusteta serva. Paaril viimasel real võib mõned kahandused teha, kui kumeramat kuju tahad.

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: