RSS-voog

Meritint

Posted on

Täna koidab pidupäev, mil taaskord meritinti maitsta saan! Neelud tema järgi on juba mõnda aega, alates sellest, kui Manni juures see kalateema jutuks tuli. Ja hiljuti kuulsin ka kas telekast või raadiost või lugesin kellegi blogist, et meritindi hooaeg hakkab otsa lõppema, sest merejää sulab ära. Õnneks oli täna meritint Männiku kalaputkas täiesti olemas, 28.- kg. Kui vähe on teinekord õnneks vaja – kilo meritinti! Värsket meritinti, mõtelge… 🙂 Ma kaalun täiesti tõsiselt ka munadepühaderoana praetud meritindi söömist ja räimepirukat teen arvatavasti ka, homme pidid suured räimed müügile tulema 🙂

imgp1556

imgp1558

Ja valmiskujul said sellised: 

imgp1564

11 responses »

 1. Hm. Mis sa teed nende meritintidega, kas lihtsalt paneeritult praed? Seal “minu” kalaputkas oli neid ka. Ma pole söönud. Kas räime sarnane?

  Vasta
 2. on jah räime sarnane, aga maitse on peenem ja huvitavam. ma kavatsen jah muna-jahu sees paneerida-praadida neid.

  Vasta
 3. Ja ise puhastasid? Hmh. Pean siis ka ikka minema ja tooma kui nii ütled. Seal olid muidu roogitud räimed ka. Neid võiks ka võtta.

  Vasta
 4. no bljähamuha. krt, ma ostsin sealt vaid piima, kalaputkat ei vaadanud.
  püha fakkk ma ütlen. nüüd on jub aputka kinni.

  Vasta
 5. no ma veel mõtlesin, et helistaks sulle mann ja uuriks, et kas meritinti läheks vaja 🙂 aga siis mõtlesin, et no mis ma ikka helistan. teinekord siis pisimagi kahtluse puhul kontrollin üle 🙂 või tule meile, meil jäi pool kausitäit veel järgi 🙂
  putka juures üks naine uuris mult ka, et meritint, mis kala see on, et tema selline algaja kalaostja alles. ma kiitsin ette ja taha ja teatasin talle näost särades, et “mina olen küll väga õnnelik, et ma need kalad siit täna leidsin!” 😀

  Vasta
 6. Oot, kuskohas see kalaputka seal Männikul asub? Ma ise pean homme korraka tööle põikama aga saadaks A. jahile 🙂

  Vasta
 7. kalaputka on kohe Männiku Maxima külje peal. Maxima on seal, kus vanasti oli Männiku toidupood juba hallidel aegadel 🙂 ehk Valdeku tänaval siis. mööda Männiku teed on kõige otsem tee linna poolt lähenedes. sõidad kuni Valdeku tänavani, pöörad Valdeku tänavale ja siis enne Maximat vasakut kätt ongi kalaputka.

  Vasta
 8. kas meritint ongi see kala, mida vahest räimede hulgast leida võib? Üsna räime moodi?

  Igatahes oli sul õnnepäev!

  Vasta
 9. jaa, just seesama. värske kurgi (või no sellise terava) lõhnaga.

  Vasta
 10. Selles teravast lõhnast pole peale praadimist midagi järel. Aga ma eelistan muna-jahu asemel rukkijahu või riivleiba – mu meelest veel maitsvam saab.

  Vasta
 11. Jube maitsvad olid! Ma olin ilmselt ka Thredahlia juurest lugendu rukkijahu varianti aga see tuli meelde, kui teine pannitäis kalu uba pliidil särises 🙂 Tuleb uue saagi jäele minna ja järgi proovida!

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: