RSS-voog

Weggie cleaner

Posted on

Loodetavasti sai nüüd kirjapilt õige, aga eile nägin sellenimelist pihustipudelis vedelikku puu- ja juurviljaosakonnas Selveris müügil. Tegemist siis puuviljade-juurviljade puhastusvedelikuga 😀 mis puhastab neid igasugu saastast, vahadest ja pestitsiididest. Pidavat olema 100% looduslik, sisaldades samas anioonseid aineid. Hind 110.- Mul miskitõttu puudub usk selle imettegevasse mõjusse.

13 responses »

 1. oh. mul ka. Põhiline on, et ma võin ju osta ja sellega teha, aga kuda ma kontrollin, kas on tõhus.

  Vasta
 2. minu meelest on absurd mürki mürgiga tõrjuda, stockis pidin imestusest surema 😀

  Vasta
 3. seda mürki veel samas looduslikuks nimetades… 🙂

  Vasta
 4. jeerum mis siin ilmas kõik ära ei tehta!

  Vasta
 5. Kle aga kuskil tehti miski sood-äädika jamaeiteaveelmille segu ja kasutati puuviljade puhastamiseks, toda ma küll usaldaks.

  Vasta
 6. mina ka olen kuulnud, et äädika veega puhastada. Ja viinamarjad soovitatakse panna pooleks tunniks sooja vette seisma ja siis voolava vee all pidi puhtaks saama enamvähem.

  Vasta
 7. Juhtusin nägema mõni aeg tagasi üht Oprah saadet, kus oli parajasti Julia Roberts, kes on muide rohelise mõtteviisiga, ja siis üks selle ala spetsialist ning nad segasid puuvilju puhastava vedelikku kokku soodast ja siis veel millestki, võis olla äädikas. 10 minutit tuli seda ainet puuviljade peal hoida.
  Mul on tunne, et see aine, mis poes müügil on, on lisaks kõigele muule ka tohutult kallim, kui on selle omahind.
  Banaane tuleb pesta külma veega ja süüa võimalikult ruttu pärast kojutoomist, muidu imbuvad mürgid banaani sisse.

  Vasta
 8. Keemia tundidest ei mäleta enam midagi, aga sooda ja äädika segus kahtlen küll. Need reageerivad omavahel. Selle seguga saab ummistunud torusid puhastada, olen proovinud 🙂

  Vasta
 9. Vesi käib ikka ka sinna sisse – liitri veega lahejandatakse see möks. Eks ta kuigipalju peabki söövitama.

  Vasta
 10. huvitav, kuidas see siis maitseomadustele mõjub…

  Vasta
 11. Leidsin sellise lehekülje, kus on palju looduslikke retsepte igaks räpajuhtumiks: http://www.geocities.com/Heartland/Prairie/8088/clngrn.html
  Puuviljade puhastaja retsepti siin pole, aga ma mõtlen, et äkki see kolmas aine oligi sool, mis sinna segusse käis. Komponendid tuli veega segada, pritsida puuviljadele ja hoida peal 10 min.
  Kui ma õigesti mäletan, siis Anthe Turner pani oma keskkonnasäästliku üldpuhastusvahendi sisse soodat, äädikat ja booraksit + vett. Kust aga booraksit saada, pole kursis.
  Muide, ma olen puhastanud kraanikaussi sidruniga. Väga hästi tuleb mustus maha, kui sidrunimahla mõni aeg peal hoida.

  Vasta
 12. Sellise retsepti leidsin ka:
  Fruit and Vegetable Wash:

  * 1/4 cup Vinegar
  * 2 Tablespoons salt

  Fill a clean sink with cold water, a plastic dish pan works wonders, and add vinegar and salt and let sit 15 minutes, rinse. The vinegar cleans the fruits and vegetables, while the salt draws out any critters, dirt and anything else undesirable. It doesn’t effect the flavor at all and vinegar helps take care of the sprays and wax they tend to use. Wash all fruits and veggies before putting away. Even the ones where you peel the skins.

  Vasta
 13. peaks täitsa proovima seda äädika ja soola asja. põhimõtteliselt peaks ju roostevaba pott ka sobima kraanikausi asemel.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: