RSS-voog

Maisisiirup

Posted on

Lugesin laupäevast LP-d ja seal oli tore artikkel maisisiirupist, mis ka glükoosisiirupi või glükoosi-fruktoosisiirupi nime all esineb ning mille kaela võib osaliselt ajada inimeste paksuksminemise. Ikka vastik mõelda, mida kõike toidu sisse sokutatakse. Täiesti kindel otsus, et edaspidi pühendan poes siltide uurimisele tunduvalt rohkem aega (alles see oli, kui mind ehmatas see, et poe suitsukana sisaldab suhkrut, samuti poesült) ning me ei osta enam ei Lotte ega ka Kelloggsi hommikusöögikrõbinaid ega helbeid, Tere kohupiimakreeme ega kassipildiga kohukesi, mis küll just viimasel ajal jällegi tee meie külmkappi on leidnud tänu uuele pakendile, kus 5 kohukest korraga kilesse on keevitatud (oli vist 5, võin eksida). Et muidu neid niimoodi üksikult tülikas koju tuua, kui muu kauba vahel lötsi lähevad. Teine otsus on see, et edaspidi hakkab laual olema pähklikauss, sest pähklid on kasulikud ja kui kauss laual, on lootust, et sealt möödaminnes ka mõni pähkel põske pistetakse.

7 responses »

 1. väga tore, et selliseid asju kirjutatakse. Meil on vahel ostetud neid tere kohupiimakreeme. Ma ise neid küll ei söö, aga muu pere eriti M ja Leena on neid küll söönud sageli. No ja eks ta ole nende asjadega. Mida me kõike ebateadlikult sisse sööme. Aga säärane väike sõda ikka vast päästab midagi. Ja ise ka mõtlesin, et tuleks jälle lugeda ja mingid normaalsed tooted välja selgitada enda jaoks, mida siis muretumalt osta võib.

  Vasta
 2. Meerikas pole vaja silta lähemalt uuridagi, see High Fructose Corn Syrup on siin siuke tegelane, et kõikidele kaupadele, mis seda EI sisalda, on see maailma suurimate tähtedega pakendile kirjutatud – No High Fructose Corn Syrup!!!!
  Aga seda topitakse ka IGALE poole, võimalikesse ja võimatutesse kohtadesse. Hea, et sellest ka Eestis rääkima/kirjutama hakatakse lõpuks!

  Vasta
 3. eile tegin jaapani liha ja mõtlesin sinna mirini sisse panna, mis te arvate, mis oli esimene asi, mis mulle sildilt vastu vaatas? muidugi glucose sirup.

  Vasta
 4. a pähklite sees on üks väävliühend 🙂 kui sa just ise põõsast korjanud pole.

  Vasta
 5. Lugesin LP artiklist välja, et rahvusvaheliste hiigelfirmade krõbinais seda pole, ja rõõmustasin, et meil parajasti Nestle pallikesed kodus. No ja mis mulle sealt paki pealt lähemal uurimisel vastu vaatas…

  Vasta
 6. Me lugesime ka seda artiklit ristilapse peres laupäeval ning osad tooted üllatasid. Ma ise ostan noid valmiskreeme jms väga pika hambaga ja pigem siis kui on vahel allahindlusega. Väga tervitatav, et kirjutatakse. Ma väga ei fänna meie esimest prouat aga need toiduteemad on tal laiemas plaanis igati tarvilikud esile tõsta.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: