RSS-voog

Naistepäeva puhul

Posted on

Täna me ei räägi meestest, kes meile meeldivad, vaid naistest, keda armastame ja imetleme.

Minu isiklikku top kolme esikohal on kindlasti Ita Ever. Oma olemuselt on ta 50 ja ei päevagi rohkem. Elurõõmus, humoorikas, väärikas, avatud olemusega Naine suure algustähega.  Teisele kohale platseerub puhtalt tänase emotsiooni ajel Marje Josing. Temast oli nii nunnu pilt Delfis. Natuke nunnult sakris olemisega, kuid väga maitsekas ja hiiglama tark ning usaldusväärne, kindlustunnet sisendav.

Ja kolmandale kohale ma panen teid, mu armsad sõbrad ja blogimutid 🙂 Te olete nii head ja armsad, ma olen õnnega koos, et te mul olemas olete!

Veel mulle meeldivad Marju Lauristin, Urve Tiidus, Helle Meri, Kadri Liik, Astrid Kannel, Kaja Kallas, Marje Aunaste … noh, öelge veel, kes on vinged naised?

22 responses »

 1. Barbi Pilvre on minu lemmiknaine :). No ja neid on veel.
  Aga teie sõbrad ikka enne kõike! Head naistepäeva!

  Vasta
 2. Leelo Tungal, Ellen Niit, Heljo Mänd.

  Vasta
 3. Ai jah, Aino Pervik kindlasti ka. Head naistepäeva!

  Vasta
 4. nõus. ja siis muidugi Liina Tõnisson!

  Vasta
 5. Elle Kull ja Ülle Kaljuste ja Marje Metsur ja Herta Elviste. hmm. mulle meeldivad vist näitlejad 🙂

  Vasta
 6. ja Helene Vannari ja Ene Järvis. Ines Aru. Maria Klenskaja. Ene Ergma. Kihnu Virve. Tundub, et noorem generetasioon peab end veel tõestama, Anne Reemann on ainuke, kes juba sobib siia nimekirja 🙂

  Vasta
 7. Kui Virve mainimist leidis, siis kindlasti ka Kihnu Roosi 🙂
  Hääd naistepäeva!

  Vasta
 8. Hääd naistepäeva!!!

  Vasta
 9. no muidugi! Anu Raud muidugi ka. ja mulle meeldib ka Ülle Suurhans-Pohjanheimo.

  Vasta
 10. Meil on Eestis tõesti palju-palju vahvaid naisi. Tarkadest naistest on minu lemmikud Fanny de Sivers (täiesti puhas eestlane) ja Marju Lauristin, daamilikest naistest Käbi Laretei ja muhedatest naistest Anne Reemann. Stiilsetest naistest on silma jäänud Maarja Oviir ja nüüd ka Kaja Kallas. Sihikindlatest naistest Kadri Simson.

  Kallistused kõikidele naistele, tublid oleme!

  Vasta
 11. Ja tõusva tähena hea ütlemisega tarkade naiste hulgas mainiksin ära Põim Kama, kelle lugu viimases Müürilehes (sattusin seda lugema F-hoone kohvikus) oli lihtsalt super – vaimukas, humoorikas ja intelligentne! Ta ju ikka on naine või ma eksin? Nimed on neil Kamade lastel ju sellised põnevad…

  Vasta
 12. vot Kadri Simson on liiga tige mu jaoks. meenutab veel-mitte-Keskerakonnas-pettunud Liina Tõnissoni, keda ma ka sel perioodil täiesti vihkasin. aga pärast KE-st lahkumist jätab daam väga meeldiva ja targa inimese mulje, kes oma viga väärikalt kahetseb. loodetavasti juhtub Kadriga kunagi sama, seda pimedat ja fanaatilist usku suurde juhti ei tahaks intelligentse inimese puhul näha.
  küll aga on nimekirja väärilised Anu Toots ja Tiina Jaakson ja Margit Sutrop.

  Vasta
 13. Käbi Laretei on minu lemmik. Kristiina Ehin. Leelo Tungal. Anu Samarüütel. Kadri Hindrikus.

  Vasta
 14. Kadri Simsonit vaadates kahetsen, et tema intelligentsus ja hea maitse säherduse rõveda vankri ette rakendatud on.
  Kuid tunnustada tahaksin veel selliseid lahedaid naisi nagu: Signe Kivi, Maile Grünberg, Ivi Arrak, Maimu Berg, Anu Merila, Marju Unt (küll on sarmikas, üldse mitte ilus naine ju!), Kadri Mälk… Ene-Liis Semper oli juba või?
  Viivi Luige jätan puhtalt värske Eesti Naise inteka põhjal välja, no see läks minu meelest liiale, inimjuttu üldse ei tule, puhas oraakli kõnelemine. Kuigi tema “Varjuteater” on mu viimaste aastate vägevaim lugemiselamus.
  Eh, me pidime ju hoopis PANDAVAID MEHI järjestama. Aga tegelikult on naised tähtsamad, eks ole!

  Vasta
  • Jah, sellega olen ma nõus, et vanker, mida KS veab, on üks sõnnikuvanker. Seetõttu ongi tema sihikindlus seda jätkuvalt teha imetluväärt.

   Vasta
 15. Heh, ma just eila lugesin seda ENs ilmund intekat Viivi Luigega ja loodan siiralt, et see ka (aja)kirjaniku kamm ikka, et siuke khmm… ASI sai kokku kirjutet…
  A inspireerivatest naistest lisaksin nimekirja veel Kaire Tali ja Ülle Kõutsi, kelle tehtud kõrvarõngad mul praegugi kõrvas on. Ja mulle lähedasest teadusilmast veel ka Birute Klaas!

  Vasta
 16. Ma ei usu, et ajakirjanik süüdi, kahtlustan, et inimene peabki end ikka tõemonopolistiks. Kusjuures raamatus mõjus see kuidagi väga hästi, tema esseedes ka, aga nüüd ehmatavalt ja heidutavalt või siis lausa naeruväärselt. Millalgi hiljaaegu oli Viivi Luigega Maalehes intekas, seal seda ei täheldanud. Või siis lihtsalt ei mäleta.
  Ka Doris Kareva luule on minu jaoks samal põhjusel hilisemas perioodis õõnsaks jäänud… Mitte et ma seda eriti nüüd lugenud oleks, eks.

  Vasta
 17. Ülle Kõuts ka, jaa! Mul on kah tema ehteid ja ta on mu suur lemmik.

  Vasta
 18. Viivi Luigega on jah mingi jama, tegelikult tundus ka Varjuteater mulle kuidagi ebaühtlane, just teine pool. Siiani murran pead, miks toda Kristiinet hooti Irmaks nimetati. Paaris kohas oli ka trüki- või toimetamisvigu, mis nõnda shiki köite puhul mõjusid eriti nörritavalt.

  Vasta
 19. Me oleme nüüd juba täitsa off topic, a Doris Karevaga on mul täpselt sama keiss, ei saa änam sirvidagi ta viimase aja toodangut, õõnes on väga tabavalt ööldud!

  Vasta
 20. Huvitav, mulle just väga see intervjuu Viivi Luigega meeldis 🙂

  Vasta
 21. Heh, Krentu, Sa pole erapooletu ju EN ja artikli kirjutaja suhtes:))))

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: