RSS-voog

Lambaleerihhiii

Posted on

.. niimoodi joodeldas kunagi Tarmo Pihlap. Tegelikult ma tahtsin hoopis kirjutada sellest, kuidas täna käisin Nõmme turul, et lambaliha soetada selle imepärase söögi tarvis. Ja lambapoe-poiss pakkus mulle üht kena tükki aba asemel, et pidavat ka hea olema ja talleliha ja et võtku ma terve tükk, kuna sel ei jää mingit kasukamaitset, mida mõned tunnevad ja et kindlasti pere sööb ja kiidab. No ma loodan ka 🙂 . Ja siis ta veel rääkis, et koostab raamatut lambalihast ja lambaliha retseptidest ja et muuhulgas pidi sinna tulema neeru-maksa-südamepiruka retsept ühelt kenalt vene proualt, no ma ootan seda pikisilmi, sest venelaste tehtud pirukad on teadagi, maailmaklass. Eriti veel rupskitest tehtud. Soovitasin veel igasugu rupski-retsepte kindlasti lisada, mida ta ka teha lubas, ja seega ei saagi teha muud, kui raamatu ilmumist ootama jääda.

Kalevi kommiputkal torkas silma suur silt: Kalev ütleb transrasvadele EI!  Tore!

Kalapoes nimega “Kala ja kaasnevad kaubad” (nii armas mu meelest, kuidagi eestiaegne) oli pikk saba. Müüdi elusaid silme ja – süda jättis löögi vahele – tinte. Tinte oli küll õige väheke ühe eraldi kausikese sees, nii et oli hirm, ega ometi keegi enne mind neid ära ei osta. Siiski mul vedas ja ligi kilo meritinti pluss pisut räimi, et kilo täis tuleks, said viimaste kroonide eest minu omaks. Igati tore ja meeldejääv ost. Eriti meeldejääv oli nende sentide lugemine, kuna mul oli 10-kroonine ja siis 8 krooni tuli sentides, olgugi, et oma 5 neist olid kroonised mündid. Ma ei teagi, miks mul pisut piinlik oli, sest vanaprouad olid eurosentide lugemisega samamoodi jännis. Ühel olid eurosendid pandud “Merevaigu” topsi sisse, sai müüja käest kiita selle eest, et hea mõte. Natuke aega hiljem kaltsukas olin sunnitud 50-eurosega maksma ja siis oli omakorda kaltsukamüüja mulle sentide tagasilugemisega hädas, aga 4.31 sai lõpuks kenasti kokku. Jumala õnn, et tal paar 20-eurost paberraha ka oli. Needsin end mõttes, et ei olnud märganud oma mündiringi (siuke spetsiaalne eurosentide hoidja, plastmassist ja vedrudega, mitte mingi kummilirakas) kaasa võtta. Turule ja sekkarisse minnes tuleb teinekord see kindlasti tasku panna.

Ja siis oli veel mõnus seik raudteed ületades, kus kolmeliikmeline brigaad lund raius ja üks meestest mulle käe ulatas, et mind poolemeetrise lumest moodustunud trepiastme otsast alla aidata, ise kenasti “tjere hommikut” soovides. Ja sai kohe kolleegi käest noomida, et kell kolmveerand kaksteist tuleks juba “tjere peevast” hoopis öelda!

11 responses »

 1. ehh, sul ikka idüll 🙂 eriti see ‘tjere hommikut’ – väga armas. ma ükspäev pidin otsad andma, kui apteegis keegi noor daam 20 EEKi sentidest kokku luges (ja need polnud 1 EEKised mündid) – no siis mul tuli küll tahtmine öelda, et kuulge, annetage parem toidupangale või midagi. meil siin kontoris ka toidupanga purk üleval ja nii tore vaadata, kuidas rahakotist viimased eesti sendid sinna kolksavad.

  Vasta
 2. ehh 🙂 see tjeretamise lugu on küll lahe 🙂

  Vasta
 3. Mulle ka see tjeretamise koht väga meeldib!
  Uskumatu mõelda, et nyyd on eurod.. mul läheb veel mitu kuud, enne kui seda oma silmaga näen. Kas münte on siis nagu tõesti palju korraga käes? Noh nii igapäevaselt. Mul mynditasku üsna väike rahakotis.
  Oehh.. ikka nii harjumatu…

  Vasta
 4. mündimajandus ajab hulluks! ma tahtsingi viimased eesti sendid toidupanka annetada, aga nagu kiuste pole ükski kogumiskast ette jäänud. eesti sendid tundub praegu täiesti mõttetu raha olema 🙂 ma tahaks neist lahti saada. ootan, kuniks toidupanga kasti kohtan.

  Vasta
 5. jah, ja see brigaad – kust nad teadsid, et ma eestlane üldse olen? 😀

  Vasta
 6. mul ema räägib, et kamashoks peale transrasva eemaldamist enam süüa ei sünni 🙂
  see lamba-asi intrigeerib jätkuvalt 😀
  mida head sekkarist said?

  Vasta
 7. humanas oli 15.- vanas, kuigi veel kehtivas vääringus, sealt sain 3 basic-toppi ja ühe kortsusametmantli Espriti oma 🙂 ja teisest poest siis endale ja mehekesele ühe pluusi.

  Vasta
 8. toidupanga kastid on muide R-kioskites ja kuu lõpuni vist.

  Vasta
 9. sulnis 🙂 ja see jakk oli euri eest ikka kadedusttekitav 🙂

  Vasta
 10. aga mul oli eile kopp nii ees kõigest, sõitsin töölt koju, kui kuulsin, et provva oli mu autoraadio sisse roninud. ja sai kohe parem tuju. ma muidugi et hakatuseks kuulsin iga teise ka valesti ja allapoole vööd, aga siis sain aru, et ikka ise olen loll;)

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: