RSS-voog

30.12

Posted on

Triin kirjutas oma lugemisaastast. Pean nentima, et minagi lugesin sel aastal nii mõnegi raamatu läbi 😀 . Siinkohal meenub nt Sofi Oksase “Puhastus” ja Ene Mihkelsoni “Katkuhaud”, mis oli üsna kummaline raamat. Sofi raamat oli küll väga hea ja siis muidugi Larsseni triloogia oli selline, mida ei saanud käest ära panna. Mõned kohad lugesin küll diagonaalis, aga kui jälle põnevaks läks, ega siis kella ei vaadanud (ma tavaliselt loen enne magamajäämist). Ja eks neid raamatuid oli veel ja veel. Selle aasta uus asi on see, et hakkasin raamatukogus käima. Viimati õnnestus sealt hankida L.Tungla “Seltsimees laps” ja D.Raudami “Minu Gruusia” ning A. Adamsoni “Arst ilma kitlita”. See oli päris mõtlemapanev raamat. Ja mõned arstide tsitaadid tahaks sealt ka kohe kirja panna, et äkki on kellelgi kasu või lihtsalt ka mõtlemisainet.

Eriti meeldis mulle dr. Lembit Mehilase intervjuu. Muuhulgas räägib ta, et: “Teine arenguperiood, mida lastepsühholoogid määratlevad, kestab seitsmendast kümnenda eluaastani. Sel ajal kujunevad välja iseloomu alged. Kui laps on selles eas sattunud narrimise objektiks või kui ema ja isa lähevad lahku, jätab see lapse hinge sügavad haavad. Lahkumineku ees esitatakse sageli küsimus, kas laste pärast on õige lahku minna või kokku jääda. On väga oluline, millises eas on laps lahutamise ajal. Eluaastad seitsmendast kümnendani võivad olla hukatuslikud. Parem minna lahku kas varem või hiljem.”

“Pole olemas tabletti, mis depressiooni välja raviks. On vaid ravimid, mis võtavad maha liigse ärevuse või pinge ning leevendavad unetust ja isutust, et inimene saaks keskenduda oma sisemisele häälele ja suudaks end realiseerida.”

“Vahel ei suuda edukad vanemad aru saada, miks laps ei ole nendega võrdväärne. Pidevad etteheited ja näägutused kujundavad ja süvendavad pöördumatult madalat enesehinnangut. Välja kujuneb kõiges kahtlev ja ebakindel isiksus, kes väidab, et kogu tema elu sõltub sellest, mida teised temast arvavad, ning keda saadab kestev mure ja hirm negatiivse hinnangu ees.”

Marika Väli, kohtuarst: “Usun, et mõttejõud on määrav. Kui mõtled, et läheb halvasti, siis suure tõenäosusega see nii lähebki, ja vastupidi. … Kas leida halvas head või heas halba? Valiku küsimus.”

Katrin Elmet, anestesioloog: “Olen veendunud, et inimene muutub kogu aeg, kõik mõjutab teda. Mõni inimne väidab end olevat lõplikult väljakujunenud, kindlate põhimõtetega. Mina sellesse ei usu – kaldun arvama, et see on sageli pigem otsitud põhjus mõnele konfliktsele käitumismudelile. Mina julgeksin väita, et põhimõtete muutumine käib arengu ja õppimisvõimega kaasas. … Võidakse arvata, et olen põhimõttelage, kuid ma ise loodan ikka, et see on hoopis avatus ja arenguvõime.”

“Olen elu ja inimesi usaldanud ja armastanud, see on minu loomuses. Lahendamata pinged ja konfliktid on mulle alati laastavalt mõjunud, seetõttu pole minu hinnangul midagi tähtsamat kui head inimsuhted. Head ja soojad suhted on õnne ja edu alus nii töös kui eraelus, ükski jõupingutus selliste suhete nimel ei ole tarbetu ega üleliigne.”

Siit võiks omakorda soovida mu blogi lugejatele, et hoidke inimestega häid suhteid, armastage üksteist ja ärge lubage oma lastel teisi narrida. Mõelge häid mõtteid ja mingu teil kõigil uuel aastal hästi!

7 responses »

 1. Siin on palju mõtlema panevat.
  Teie perele ka kõike head vanal ja ilusat uuel aastal! Ja peatse kohtumiseni – et häid suhteid hoida :).

  Vasta
 2. Olid jah mõtlemapanevad asjad. Ilusat vana aasta lõppu ja õnnelikku uut kogu teie perele! Ja nägemiseni uuel aastal!

  Vasta
 3. loodan minagi peatselt kohtuda 😉
  ja häid soove saadan ka!

  Vasta
 4. 7-10a… Huvitav, mingi teooria ütleb ju, et iseloom kujuneb juba varases lapseeas enne kooli.
  Mul on viimastel kuudel lugemine unarusse jäänud :(, äkki uuel aastal siis läheb paremini.

  Head uut ja vana teile!

  Vasta
 5. “Arst ilma kitlita” läheb kindlasti lugemist ootavate nimekirja. Nii head tsitaadid, aitäh jagamast.

  Vasta
 6. Hääd uut! Nii palju diipe mõtteid kohe ühe korraga, hakka või raamatut lugema.

  Vasta
 7. Aitäh nende mõtete jagamise eest! Head vana aasta lõppu Sulle ja perele!

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: