RSS-voog

Haapsalus

Posted on

Meie sellesuvine Haapsalu-käik oli veel tegemata, ja nii me mõtlesime selle täna ära teha. Kokkusattumusena oli täna Haapsalus ka Haapsalu salli päev, sestap nägime nii mõndagi tuttavat nagu näiteks Signe, Mari-Liis ja Katrix ja ka tuttavat nägu, st keda mina blogide põhjal tunnen, aga nemad mind mitte, nt. Rees ja Saare talu vildikambri Mareli. Tore oli ka see, et kesktänaval oli palju igasugu müügipunkte, kust ma soetasin kaks vastupandamatult ilusat kassikest (mulle tundub, et ma kogun neid 🙂 ). Täitsa huvitav oleks proovida neid fimost järele teha.

Ja siis veel igasugu tervislikku kraami, mis kõik peaks mu haige kurgu terveks tegema suht kiiresti. Sõime kohe keskväljaku ja purskkaevu juures olevas kohas, kus toit pehmelt öeldes ei vastanud meie ettekujutusele, aga samas täiesti söögikõlbmatu ka ei olnud. Praetud kurki näiteks ma polnudki varem proovinud, kurk ja tomat olid nimetaja all “köögiviljad”, aga kui toidu nimi on “praetud nuudlid köögiviljade, krevettide ja munaga”, siis eeldaks, et köögiviljad oleks mingid muud. Samas sai seal süües nautida võimlemisdaamide tantsunumbreid, täitsa ilusti tuli neil välja ja esinemiskostüümid olid ilusad, aga ikka särtsu jäi natuke väheks näiteks flamenco puhul.

No ja siis jalutasime nagu ikka. Roosi sattus Promenaadil hoogu käest kinni kõndimises, ainuke häda, et tema tahtis ainult vastassuunas liikuda, mis muidugi meile väga ei sobinud ja siis tütarlaps valjuhäälseid protestikilkeid kuuldavale tõi, nii et emmel kõrv lukus. Kellegi muu kui minu süles ei sobinud ka olla (algul ei tahtnud isegi süles olla, vaid pandagu teda maha ikka, et saaks kõndida!), vankrist rääkimata, nii ma pidingi ta süles Kuursaali juurest autoni tassima, mis oli meil Kaubamaja juurde pargitud.

Üldiselt on Haapsalu ikkagi Eesti ilusaim ja põnevaim linn, olgugi, et seal talvel suurt muffigi teha ei ole. Ja ma ei väsi imestamast, miks ei võiks nad pühapäeviti oma väikseid lahedaid poode lahti hoida ja kasvõi esmaspäev- teisipäev selle arvelt siis kinni olla ja puhata. Ometi käib just nädalavahetustel seal rohkem rahvast ja oleks suurem šanss neilt raha saada. Inimesed ei mõtle majanduslikult…

10 responses »

 1. Vot mina ka ei saa aru, et miks nad pühapäeval kõik seal kinni on….. Inimesed ei mõtle peaga seal.

  Vasta
 2. Paistab, et kõik olid pühapäeval haapsalus:) ja ma nägin ikkagi vaid mõnda üksikut tuttavat või siis ei tundnud neid ära:)

  Vasta
 3. Mulle ka tundub, et läänemaalased on täiesti teisttüüpi inimesed. Sageli mõistetamatud :). Nt ma ei saa ära imestada, et nad ei suuda turgu käima panna korralikult. Suvisel maasika hooajal oli seal ainult üks müüja ja saba tegi turule tiiru peale. Ja see üks oli ka Jõgevalt kohale sõitnud. Ja see on ainult üks näide.

  Vasta
 4. Äkki me oleme rikutud :). Soomes ka naljalt pisemad poed pühapäeval lahti pole, kuigi väga tahaks vahel.

  Tore oli näha teid kõiki koos, ma peale Roosi polnudki su lapsi ju näinud. Mul jäi juuretis ostmata laadalt aga pruuni lambanaha sain. See lõhnab ja tekitab koduloomades ebatervet huvi.

  Vasta
 5. irw @ ebaterve huvi 🙂 ma võin juuretist niisamagi anda kui järgmisel korral leiba teen.

  Vasta
 6. Oeh. Mull jääb üle ainult kadedalt ohata ja loota, et järgmisel aastal jõuan ka mina Sel Päeval Haapsallu. Alati ei lähge kõik nii nagu soovid. Kahjuks.

  Vasta
 7. Arvestades seda, et Haapsalus käib inimesi vaid suvel ja talvel on linn täitsa tühi, siis peaksid nad suvel olema iga päev hilisõhtuni avatud. Pood peaks ju ikka siis lahti olema, kui kliente on, mitte siis, kui poepidajale meeldib. Muidu lihtsalt ei jää ellu seal…

  Vasta
 8. Jääb vaid üle arvata, et haapsallased on tublid kristlased et nõnda vagalt pühapäeva pühitsevad. Horvaatias-Sloveenias ju ei saa pühapäeval kesklinnast jäätistki osta, jäätisemüüjad puhkavad…

  Vasta
 9. novott, sealmail saadki seda kristlusega/katoliiklusega vabandada, aga meil… 🙂 päris põnev seis, kui nõudlust on, aga ainult suvel.. mis nad siis talvel teevad? samas tean karusellimeest, kes loomaaias teenib endale suvekuudel aasta elatusraha. Äkki siis haapsallased koovadki salli. Ja turistid imevad pühapäeviti poodidest möödudes näppu, aasta ringi.

  Vasta
 10. No olgu siis heade kristlaste kombel pühapäeval kinni, aga laupäeval võiks ju ikkagi poodi natuke kauem lahti hoida, kui vaid kella kaheni. Sel suvel, kui veel linna sissesõitki võttis teadmata ajahulga, ei jõudnud ma kordagi oma lemmikpoodidesse

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: