RSS-voog

Äkiline padukas

Posted on

… tabas meid Nõmme ristmikul turult koju minnes. Õnneks saime kohe rohelisega üle ja poe varju alla. Täitsa naljakas oli, ühest pilvest sadas, aga taevas oli sinine, rünkpilvis. Turul oli mõnus, piimamüüja juhatas meid kaljamüüja juurde – viimases reas tagant vist kolmas-neljas putka, kus müüakse vaadist kalja, suur tops 15.- . Megahea oli, tõi vanad ajad meelde 🙂 . Vaat oli muidugi pisike ja puust ja putkasse vaevu mahtusime, aga mis siis. Ja piimamüüja pakkus lastele kommi. Ilm oli ilus ja päike soe, lapsed said vaid turvamehe käest õiendada, et kättpidi ei tohi purskkaevus sulistada, ma ei tea küll, miks. Äkki on mustad käed ja määrivad vee ära. Või ma ei tea. Ja kõik need turuhoone juures olnud vanad pärnad on surnud… Kõrbenud. Nii kahju. Laternapostidel klaasid ära sulanud, aga turuhoonet enam ei olnud. Juba ära koristatud. Üldiselt oli selline tunne, et ilm on ilus ja kõik ümbritsev on ka ilus, inimesed ja kenad saledad rasedad ja mõned väikeste laste emmed, kes minust paksemad (höhöö 🙂 ) . Nõmme kingapoodi soovitan ka, saime lastele suvesandaalid üsna soodsa hinnaga, ütleme nii, et kaks paari korralikke sandaale poole Ecco sandaalide hinnaga. Mis tekitas mus omakorda karjuva vajaduse endalegi mingite suvekingade järele, mis oleks mugavad ja mõnusad, tundub vägisi, et jalg taas sünnitusega suuremaks läinud. Õnneks 40 on veel üsna talutav suurus. Ja õnneks koju tulles selgus, et ühtede kingade olemasolu oli mul talve jooksul sootuks meelest jõudnud minna. Nüüd vaja nendega veel käimisproov teha, kas ajab jalad villi või ei. Tavaliselt alati kevadeti esimesed paljajalu kingakandmised mõne vesivilliga lõppevad.

P.S. Tänane rekordiliselt soe ilm lõppes meie poisikese jaoks veidi kehvasti – sai trennis päikesepiste või kuumakurnatuse või kuumapöörituse. Esmaabiraamat on kasulik! Õnneks ta ei saanud mingit väga hullu varianti, lesib diivanil ja külm rätik on peas ja nutt jäi ka järele ja issi tõi koguni jäätist.

4 responses »

 1. jah, suvekinga vajadus tabas ka mind hoobina lagipähe 😀 eccot ju võiks osta aga endale. et siis käidki elu lõpuni selle raha eest. laps ju ei käi. meil hetkel on kõik jalanõud 1 hooaeg.
  ja teie ratas, mis teie tuppa toomiseks oli liiga must, kärutab ka mõnusasti toas. sest muidu oleks olnud kisa meie toa jaoks liiga suur 😀

  Vasta
 2. kui rattad puhtaks teha, kärab küll. meil fel oma tõuksil kogu aeg teeb. peaasi, et saaks toas sõita. aga aleksil niikuinii ongi toas parem sõita, sest terrassi teil ju pole. J. peab maal plaani võtma 🙂 ja sile laudpõrand, eksole. see meil täielik spordiväljak, küll tõuksid, küll rulad jms.

  Vasta
 3. Mul ei meenu isegi, mis riideid ma kandsin aasta tagasi, kingadest rääkimata.

  Vasta
 4. mina ka ikka avastan oma kapis selliseid asju, mille soetamist ma vaevalt mäletan. näiteks sellel kevadel olen juba mitu kevadjakki avastanud. osad on juba nii ammusest ajast, osad eelmisel või üleelmisel aastal soetatud aga enne nagu ei teadnudki, et nad olemas on kui kapist vastu vahtisid. vist mäluprobleemid…
  ja minu jalg ka kasvab, kohutav! mul niigi suur jalg ju mu kasvu kohta….

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: