RSS-voog

Rebaste ristimine

Posted on

Toimetasin just hommikupoolikul rahulikult ringi, kui algas action, keegi karjus läbi ruupori. Esikuaknast välja vaadates nägin tänaval kolonni noorukeid, kõigil punased särgid seljas, osadel ka valged töömehe kaitseürbid. Punased siis nägid sellised räsitud välja ja korjasid miskit tänavalt prügikottidesse. Mina miskitõttu mõtlesin, et ooh, kui tublid, koristavad kooli ümbrust 🙂 . Üldse tõi see värk miskitõttu naeratuse näole, et näe, noorus möllab. Pärast kui jalutama läksin, olid nad kooli õues kõik köiega punti seotud ja mingi tegevus käis. Üks punasärklasest neiu seisis kooliväravas ja oli üsna kurva olemisega, pool pead kahtlaselt ligane. Kahte nägin veel ära minevat. Kui jalutamast tagasi pöörasin, hakkas mulle neid veel vastu tulema, näod punaselaigulised – värvitud, juuksed ja riided munased, ühel tüdrukul olid nagu sääred verised. Kodutänaval nägin maas ka munakoori, või siis lihtsalt munaseid jälgi (enamus koori oli ikkagi ära koristatud, neid ja muud enda laga nad kottidesse korjasidki) ja ühes kohas oli ka miski verine tomp. Ma mõtlen, et see oli vist maks. Selline püdel natuke nägi välja, lastud vist kergelt haisema minna. Need vastutulnud rebased haisesid kah kuidagi imelikult … Ja küllap sellest ka need verised sääred.

Hommikune heameel möllava nooruse üle oli asendunud mõtliku nördimusega. Et milleks… Esiteks niimoodi toiduga käituda. Ja teiseks – või siis ikkagi esimeseks – niimoodi inimestega käituda. Lastega. Olgugi, et nad ise, need 12-ndikud, ristijad, käivad ka veel laste alla. Huvitav, kas neil endal ei jää paha maitset suhu, kui kedagi munaga vastu nägu või pead viskavad? Vastikult alandav mu meelest.

4 responses »

 1. ma olen ammu mõelnud, et ikka võiks piirid olla. kas kool ei suuda siis tõesti kontrollida, mida tehakse? täielikult aktsepteeritud viis inimesi alandada ja mõnitada. masendav 😦

  Vasta
 2. on nõme jah. Mulle ei meeldinud see juba siis kui ma olin noor. Ja ise olen õnneks sellest pääsenud. Meile sattusid sellised intelligentsed abituriendid, et rebastepidu vormistati ballina. Ja see oli väga lahe. Nad ise tegid seal teatrit jne. Ja rebased lihtsalt käisid lavalt läbi ja ütlesid oma nime. Ja ülikooli ajaloolased ka kunagi ei teinud midagi rõvedat.
  Aga kuulda oli ikka igast jama. Mu meelest peaks seda ka piirama, aga ega ette ei kujuta täpselt kuidas. Abituriendid on ju see maailma absoluutne tipp. Kas nad kedagi kuulaks? Ja igasugune ära keelamine valab ainult õli tulle.

  Vasta
 3. ikka kuulavad, aga eks see oleneb muidugi abiturientidest, kooli juhtkonnast ja omavahelistest suhetest. saladuse katte all võin öelda, et triin, ma seda küll ei usu, et oskar oma ristimise ajal võiks munaga vastu pead saada 😉
  väga hästi saab ristimist korraldada nii, et see oleks uusi tulijaid-vanu olijaid liitev, mingil määral ehk siiski ka enese proovilepanek, aga eelkõige kõikidele osalejatele lõbus.

  Vasta
 4. Kristi ma nii isiklikult ei mõelnudki. Aga hea teada siiski :).

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: