RSS-voog

Püreelainel

Posted on

Nädalavahetusel sain varustatud uue hunniku õuntega ja kaasaarvatud punaste paradiisiõuntega. Ei jaksanud kaua oodata ja eile õhtul tegin neist püree valmis. Jäigi imeilus punane! Saladus ongi nähtavasti koortes, ehk et mul olid beebiroosa püree tegemiseks suuremad õunad, mille ära koorisin, kuna kaubanduslik välimus oli neil kehv. Lisan illustreeriva pildi.

Punase püree saab ilusatest punase koorega paradiisikatest, ei piisa sellest, et õun seest roosatriibuline on. Värvi annab paradiisikakoor!!! Õun ise on seest täiesti kollane.

6 responses »

 1. hm. Ilus. Mine või turule otsima.

  Vasta
 2. ma hetkel ka tunnen, et peaks endale paradiisiõunapuu muretsema. siis oleks nii hea neid juppimööda korjata ja püreerida 🙂 see õunamaania mul hetkel täitsa kompenseerib seda, et pole seenele õieti saanud sel aastal.

  Vasta
 3. No vot, see juba läheb 🙂

  Meile tuleb mitu-mitu paradiisiõunapuud, sest nad on 1) dekoratiivsed nii kevadel kui ka sügisel, 2) väikesed, 3) köögis kasutatavad 🙂 Kõik on eri sorti – Ritika (alguses pidi Dolgo olema, aga haljastaja soovitas Ritikat), Liset, Profusion, Hilieri 🙂 Hakkan vikerkaarevärvides õunapüreed tulevikus tegema 🙂 🙂 🙂

  Vasta
 4. mulle see värvilisus ka väga meeldib. kusjuures neist suurematest õuntest ei saa ikkagi punasemat püreed, kui koored külge jätta. ma proovisin, teistmoodi on kohe koored ja ei kee puruks nagu paradiisikatel. jäi samasugune beebiroosa. ehk et mul nüüd 4 eri värvi püreed – kuldrenettidest jääb heledam, siis tundmatutest söögiõuntest jääb kollasem, suurtest roosadest paradiisikamoodi õuntest beebiroosa ja paradiisikatest punane 🙂

  Vasta
 5. Triin, balta rohelisel turul olid ükspäev täitsa olemas. 15.-

  Vasta
 6. Oi Anu, ma pole eales paradiisiõunapüreed teinud. Mul ema vanasti marineeris paradiisiõunu-too ka oli hää salatiks laua pääle.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: