RSS-voog

Nõretav emotsioon Nõmme turult

Posted on

Käidud ja üle vaadatud ja ülivõrdes heaks kiidetud. Mul, kui emotsionaalsele rasedale iseloomulik, kippus silm märjaks minema kõike seda toredust nähes. Kui palju lillelette! Juurviljalõhnaga juurviljapood, kartulid sortide järgi reas. Kalevi kommipood! Kohvik! Vanaprouad nii kohvikulaua kohvitassi taga kui purskkaevu juures pargipinkidel istumas… Isegi vene vanamoorid mõjusid armsalt, nemad olid rohkem pargipinkide peale panustanud. Kõik oli nagu Bullerby külas, nagu välismaal. Müüjad olid lahked ja head, kalapoes kui käisime, siis Fel hoidis kätt nina ees, kuna suitsukala lõhna ei kannatanud eriti, siis müüja kohe hakkas vene keeles ninnutama, et “oh tõ bedninki, rõba ne nravitsa, da?” 🙂 Aga räim oli seal 12.- ja vastasasuvas Saaremaa kalapoes, kus ka lõhna polnud, oli räim 15.- ja palju väiksemad. Mingisugune tore lõhepood paistis ka silma, kus saab nii toorest kui valmistehtud lõhet ja kohapeal ka muuhulgas lõhesuppi süüa (18.-). Käsitööpoed tundusid lahjavõitu olema, nt muhu pätid 400.- küll, kuid kuidagi hõredalt ja “ülejala” tikitud. Ja kindlasti veel palju sellist, mida ei jõudnud esimese korraga avastada, majakestevahelisi tänavaid seal ju mitu ja mulle hakkas silma vaid Mugula tänava silt, aga kindlasti neid oli veel. 

Siinkohal siis peaks ka linnavõime vist selle koha eest kiitma, et asi ikka ette võeti ja korda aeti, aga samas ei tasuks ka unustada seda, et seesama keskerakondlik linnavõim selle turu üldse alustuseks laskis käest ära minna. Palkas võileivahinna eest mõrtsukas Kebina seda turgu juhtima ja mitu miljonit maksumaksja raha see oligi, mis viimase turuhaldajaga lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest maksti… 9,5 – eksole? 

Esimesi oste:

IMGP1853

5 responses »

 1. kus tahaks ka seal patseerida.
  kui netist turu avamise pilte vaatasin, siis tundus vägisi olevat KE promoüritus.

  Vasta
 2. Mis KE promo see niiväga, lihtsalt hetkel on nemad linnajuhid. Mul ka piltidel neid mitu, pole midagi parata. Samas Vakra igati asjalik noormees.
  Turu tänavanimed vihjavad ka, mida sealtpoolt otsida tuleb, ntx Piima jne. Selles mõttes hea, et sarnased asjad lähestikku on. Ja kaup on aus 🙂

  Vasta
 3. vakral pole viga, nagu ka jüri ratas jättis lõpuks endast täitsa sümpaatse mulje.
  ega ükski erakond ei jätaks sellist pärli enda nö erakogus rõhutamata ja esile toomata. keskerakonna õhupalle oli igatahes avamisel jagatud ja kuna nõmme lipul kah peale valge roheline nagu kesikutel, siis õhupallid olid sama karva.

  Vasta
 4. homme saad siis teadjama inimesena mulle ekskursiooni teha 🙂 mul juba tallad sügelevad 🙂

  Vasta
 5. Palju õnne uue Nõmme turu avamise puhul teile kõigile sinna!

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: