RSS-voog

Elu pimendatud linnas

Posted on

Täna hommikul tööle tulles ei saanud esimese ehmatusega arugi, milles asi on. Kõik oli kuidagi pime ja sünge, tuul oli kõva ja vihma sadas. Tänavale jõudes sain aru – tänavatuled ei põle. Esimest korda ka Nõmmel. Pargi tänaval kasutasin kaugtulesid, Vabakal näitasid teed vaid kollast plinkivad valgusfoorid, aga ikkagi oli nii pime, et aru ei saanud, kus sõidan, proovisin kesk teed rihtida, sõiduradadele ei proovinudki pihta saada.

Siinkohal oleks sobilik tsiteerida Raisakotkast filmist Jääaeg 2: “Hea uudis on, et teid sureb palju. Hea uudis, aga mitte teile!” Kui mõni helkurita inimene oleks juhuslikult otsustanud sõiduteed ületada, ma poleks teda mitte näinud ka. Sel hetkel, kui aiast välja tagurdasin, möödusid minust kaks tontlikku kuju. Kui ma poleks neid ka varem hommikuti möödumas näinud, ma oleks ikka väga hirmul olnud. Sest mitte kõik pimedas kondavad tüübid pole nii rahumeelsed kui need kaks.

Nii et jah, palju õnne, linnavalitsus. Järjekordse pläkiga olete hakkama saanud. Või võib siinkohal linnapead isiklikult tänada, need teised on niikuinii seal vaid dekoratsiooniks taga.

Ainuke lootus on hetkel IRL-i peal, et nad suudaksid sügisestel valimistel kui just mitte võita, siis vähemalt hästi esineda. Siis säilib nagu pisikegi lootus, et maamaks kaotatakse. Lasnamäe venelastel on muidugi maamaksust poogen, aga meie, väikeste lastega pere, rahakotist röövib see aastaga 5 tuhat krooni. Ja krunt ei ole meil mingi ülemõõduline lahmakas, vaid täitsa tavaline pisike Nõmme aed. Oleks seda raha nagu mujalegi panna kui Savisaare taskusse toppida. Sest näiteks teederemondist sealt kaukast ju enam midagi välja ei võeta, kogu papp pannakse propaganda alla, antakse kasvõi Tähismaale järjekordse paskvilli kirjutamiseks. Saab näha, kaua see propaganda neid veel vee peal ehk võimu- ja rahakraanide juures hoiab.

14 responses »

 1. Sul on maamaks Nõmmel 5000 krooni aastas või? Sain ma õieti aru? Issarist! Mul on Haanja Looduspargis 172 krooni.

  Kole on linnas pimedaga sõita, karda ainult et kedagi alla ei aja.

  Vasta
 2. kui suurt maatükki sa siis hõivad? meil on 1500 krooni ja pinda on 1700m2 , kui ma õigesti mäletan. Iti palju sul on? Koli või ise…

  Vasta
 3. 1500.- ma maksan 230 ruudu eest. see on nö eralõbu ehk korter koos pisikese maalapiga, mis nime poolest mulle kuulub. muidu meil aed 800m2.

  Vasta
 4. no mul maad pole ei sugugi, 2,1 ha on meil ainult nii kahju kui see ka pole (metsa oleks võinud olla küttepuude tarvis näiteks). Aga noh, hea kui oma 2 ha jõuame korras hoida.

  Vasta
 5. Missa arvad, et jalakäijatel Tartus parem on või? Täna ma plätserdasin nagu piilu pargiteel, mitte m-igi ei olnud näha. Samas ühes teises pargis tuled sirasid nagu jõulupuul. Vahetegemine kõigele lisaks!
  Aga tegelikult sa mõistad ju isegi, et meie sinuga tuleme lihtsalt liiga vara tööle. Meie ja postiljonid. Aga neil on oma lambike kaasas alati, nii et tõesti, tegelikult on see vaid meie probleem.

  Vasta
 6. Postiljonidest rääkides-peab meie postiljon sides hommikul kell 9 olema 🙂

  Vasta
 7. hea elu te postiljonil, meil tuuakse lehed juba 6-paiku kasti. aga noh, eks võtab aega ka, millal lehed sinna kaugesse maanurka jõuavad.
  Luize, jalakäijana tuleks tõesti üks korralik taskulamp-löögiriist muretseda 🙂 ja täna lehes Villu Vane kirjutaski, et pimendatud linnas autodel kaugtuled ka lubatud.

  Vasta
 8. mis kell sa siis tööle lähed? hommikul vara paistab mulle päike silma, magada ei saa.

  Vasta
 9. 6.10
  polegi nii väga vara…

  Vasta
 10. justnimelt, anu. see nüüd mõni vara. aga pime on küll. praegu.

  Vasta
 11. Kusjuures aru ma ei saa, mis meil nende tuledega toimub. Paar päeva tagasi oli poole kuue paiku totaalne pimedus, aga täna hommikul Pelgus küll tänavavalgustus täiesti toimis.

  Vasta
 12. Ah jaa, täna lipsas jälle kuskilt läbi uudis, et keskerakonna toetus Tallinnas olla väga kõrge. Mitte aru ei saa, kes neid toetavad. Mina ei tunne küll kedagi, kes tunneks kedagi, kes toetaks kesikuid.

  Vasta
 13. kummaline jah, ainult venelaste süüks ei saa seda kesikute populaarsust ju pidada.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: