RSS-voog

Punane kampsun

Posted on

Talve Novitas paelus mu pilku üks kena tüdrukute kampsun ja otsustasin sellise ka Suusile kududa. Mõeldud-tehtud. Kuni sinnamaani, kui varrukate viimases veerandis lõng otsa sai. Õnneks seda müüdi veel Maksimarketis, kahjuks küll 100.- tokk, aga mis teha. Saingi kampsuni valmis. Ja nüüd siis – kogu maailma pettumus ja ka mõned vandesõnad – see krdi kampsun on lai mis lai! Kus oli mu silmamõõt varem? Või ma arvasin algul selja-ja esitükid koos kududa ja unustasin selle sujuvalt vahepeal ära? Ma ei usu. Sel juhul ma oleksin koheselt ka nööbiliistu peale mõtelnud ja seda ka teostama hakanud. Pluss veel see, et kokkuõmblemise ajal selgus, et esitüki õlaosa on tagaosa omast nii 1/3 võrra laiem. No ma ei taha rääkida. Selle ülejäänud osa õmblesin tagumise kaelakaare külge ja see jäi isegi nagu õlakumerusena mängima, midagi jubedat ei ole. Aga kandmine peab küll vist vähemalt nii paar aastat ootama. Või siis teine variant, et Eliise saab endale soovi korral kampsuni 🙂 Vabanduseks võib vaid öelda, et see oligi selline alt laienev lõige. Ja seljas hoiab täitsa kenasti. Aga tasub veelkord meelde jätta, et need Novita õpetused… neid tuleb kärpida-kärpida-kärpida. Silmuste arvu pean silmas. Ma koon võibolla lõdvemalt kui keskmine inimene, aga ma ei koo NII lõdvalt, et selle tõttu valmiv ese paar-kolm numbrit suurem jääb. Antud kampsiku tegin nt 110 suurusele. On ta jee. Ühe topi puhul, mis endale tegin, võtsin ka julgelt 20 silmust nii eest kui tagatükilt vähemaks ja siis oli paras.

imgp1501

Nüüd on mul kampsunitest selleks korraks korralik kopp ees. Või et kui suudan oma silmamõõdu jälle fookusesse ajada ja ühe puuvillase soojemate ilmade jaoks teha, lõng sai kunagi ammu valmis ostetud ja selle võiks ära kududa, topiks ta enivei liiast jäme.

6 responses »

 1. ütle nüüd nööki. sellised asjad ajavad küll harja punaseks.

  Vasta
 2. on jah suured, mul ka egle kapsiga oli mingi kamm, või on meie printsessid liiga modellimõõtu 😀

  Vasta
 3. minu meelest soome õpetused ongi kuidagi laiad ja imelikud, ükski pole ka sama kudumistiheduse juures (ja ma olen teinud proovilapi!) sobiva laiusega olnud. Õnneks ma ikka olen varem jaole saanud.

  Vasta
 4. Novita mõõdud ongi suuremad, kui me oleme harjunud. Mu mees näiteks ostab Eestis poes riided XL või XXL, kui aga Novita vesti hakkasin tegema, siis pidin võtma M-i ja L-i vahelise suuruse. Ajakirja tagapool on mõõtude andmed olemas!
  Lasteriietega on mul Novitas aga kõik suurused alati klappinud.
  Mul on kõik Novita asjad siiani õnnestunud (erinevalt kahjuks Eesti Käsitöö asjadest).

  Vasta
 5. Soome lõiked, mis muud! Kunagi õmblesin lapsele soome ajakirja järgi kombeka, noh, alla kaheaastasele. Alumine osa oli kroogitud passe külge ja ausalt, need püksid oleksid mulle jalga läinud enne krookimist! Lapsuke veeres kui muna kauni kombeka sees :).

  Vasta
 6. oojaa, see kamps läheks põhimõtteliselt ka mulle endale selga, kui vaid käeaugud nii väiksed poleks 🙂 aga vott üles ka ei haruta.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: