RSS-voog

Kassidest

Posted on

Sipsiku tellimusel 🙂

Üldiselt mulle tundub, et nad on üsna rahulikud. Võibolla seetõttu, et meil ruumi rohkesti ja saab ka akendest loomi-linde jälgida ja Frodo käib aeg-ajalt õues ka, viimasel ajal küll üsna harva – ju siis on koduski lõbus nüüd. Miisu piilub ka väga uudishimulikult õue poole, ja seetõttu ostsin talle Feliksi nõudmisel täna Hortesest traksid ja jalutusrihma, ilusad punased, (kass)tüdrukute värk. Roosasid kahjuks ei olnud, nagu peremees algul nõudis. Saab siis nalja näha, kuidas nad jalutama hakkavad koos. Kassimuru ostsin ka, saab näha, kas hortensia ja flamingolill saavad ehk hõlpu väheke, kuigi ma kahtlen selles… 

Üldiselt nad ikka mängivad üksteisega, tagaajamine ja kukerpallitamine ja Miisu endiselt topib oma pead Frodole kõhu alla, vaevalt enam, et tissiotsimise eesmärgil, aga küllap ta on aru saanud, et Frodo selle asja peale kõige rutem endast välja läheb ja krääksuma hakkab. Miisut ma pole veel kuulnud mänguhoos häälitsemas, Frodo on see-eest üsna häälekas, uriseb, kriunatab, kääksatab jne. Aga ma pean ütlema, et nad on kuidagi rahulikud üldiselt siiski, meil nt. pole isegi veepritsi veel vaja läinud, voodisse mängima nad ei tule – kuigi Miisu algul varbaid harrastas hommikuti taga ajada teki serva alt – ja lillepottidest mulda välja ei kraabi ja muid sigadusi ka eriti ei tee. Miisu vahel küll hüppab küüntega sõna otseses mõttes kintsu kinni – no ega tema ju tea, milline vahe on teksapükstel ja sukkpükstel 🙂 Aga see on ka kõik, väga vagur nurrloomake on ta üldiselt. Ju vast siis maandab kõik oma mängulusti Frodo peal ära, ja no lapsed muidugi ju ka, eriti Suusi ikka kiusab teda vahel liigse süllekrabamise ja väntsutamisega, aga ei midagi väga hullu. Poisid ehitavad talle pappkastidest maju ja mängivad temaga. 

Söögiga on küll nii, et üksteise toitu püütakse eest ära süüa, eriti Miisu on see ahnepäits, kes Frodo kausipoolest tahab kõik elemendid nahka pista, ja siis on loomulik, et Frodo omakorda läheb Miisu poolelt matti võtma. Ja ümaramaks on Frodo minu meelest läinud… Loomaarst soovitas ikka proovida neile eakohast toitu anda, ma olen siis püüdnud ka silma peal hoida, et asi kontrolli all oleks. Vahel õnnestub, vahel mitte… Eks siis liivakasti tuleb tõesti tihemini tühjendada, kaks looma on ikka kaks looma 🙂 Juua proovib Miisu kraanist jooksvast joast, nagu Frodo armastab teha, aga tal ei tule veel hästi välja. Pole nippi kätte saanud. 

4 responses »

 1. Ma toon oma kassi teile kasvatuslaagrisse, ehk õpib ka häid kombeid pisut 😉
  Põlvas kaevas ema seemned mullast üles, täitsa häbi kohe selle eluka pärast 🙂

  Aga roosa rihma/traksid saime meie Brahmanisest (kirjutati vist nii?). Meeleolukaid jalutuskäike teile!

  Vasta
 2. neil oleks päris lõbus koos mängida, ma kujutan ette 🙂

  Vasta
 3. Njah, suurem ruum vist tõesti “võtab tempot maha”.
  Ma oma 2-toalises pean vaatama, et jalgu ei jää:)
  Jalutamisest – väike pole meil veel jalutamist proovinud, kuid suurega on küll niiviisi õues käidud. Tekkis täitsa isu nüüd kahe kassiga loodusesse minna, vaataks mis nalja saab;)
  Aga sinu kirjutist lugedes lõi pähe lahendus toitmismurele – ma panen edaspidid siis titetoidu ja suure toidu seguna! Siis saab väike oma titetoitu kasvõi poolvägisi.

  Vasta
 4. Miisu laskis eile endale traksid kenasti selga panna, ja kui ta siis põrandale tõstsin, viskas end elegantselt külili – jaluta ise, kui tahad 🙂 looduses võibolla käib ringi kah.
  ma olen siiani neid lihtsalt ringitõstmise teel oma söögi juurde paigutanud, ja nii nad söövad küll, kuid pärast Miisu teeb ikka Frodo kausist kah “järelkorje” 🙂
  see toitude seguvariant tundub hea mõte olema.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: