RSS-voog

Kanasupist

Posted on

Kirjutasin kunagi oma vanaema söögiseadustest. Et mis millega ja kuhu. Üks tema reegel oli see, et kanasupi sisse kaalikat ei panda. Mina täna panin. Vanaema pani kaalikat suppidest vaid külasupi sisse, see, mis kruupide ja hapukurgiga on. Kusjuures kurk tuli taldrikusse lõigata, mitte supi sisse, keenuna polnud hapukurgi maitse enam see. Tomatit ei pannud vanaema ka kunagi ühegi supi sisse, mina aga panen kanasupi sisse ikka, kui kodus juhtub olema. 

Tahtsin ka esimest korda elus klimpe teha, kuid juhtus jällegi nii, et munad olid otsa saanud. Kahtlaselt tihti juhtub meil seda viimasel ajal 🙂 Muidu arvaks, et Fel on omale koogel-moogelit teinud, kui ei mäletaks, kuis ma ise laupäeval mune praadisin ja pühapäeval šampinjoni-singi-tomati-küüslaugu omletti tegin. 

Ehh, aga kanasupp on lapsest peale üks mu lemmiksuppidest olnud, ja minu söögiseadus kanasupi kohta kõlab nii: kana-makaronisupi sisse pandav pasta peab olema seest õõnes. Ehk siis kõige õigemad on sarvekesed. Sest need suuremad jällegi pole ka head. Mõtlesin, et huvitav, kuis neid suuremaid kutsutakse ja leidsin sellise huvitava lingi nagu List of Pasta. Ega neid niikuinii kõiki ei jõua meelde jätta 🙂

5 responses »

 1. Naljakas, milliseid veendumusi inimestel tekib toiduga seoses. Mulle nt meeldib kanasupp ainult kas klimpidega või nuudlitega, suurem pasta sinna nagu ei lähe.

  Ja magusa kama kõrvale söön ma siiani soolaga leiba, sest niimoodi andis mulle isaema ja niimoodi ju ometi süüaksegi… 😛 Kuigi seda kiiksu ei ole ma peale enda kellegi juures märganud ja kamasõbrast jõmmile kah külge ei õpeta.

  Vasta
 2. vanaema tehtud kanasupp meeldib mulle ilma klimpideta, vend selle eest ei kujuta ettegi, et see võiks ilma olla. aga seal pastat ei tohi olla. kui keeta veiseliha puljong, siis seal sees võivad olla nuudlid.

  Vasta
 3. ma ka teen kanasuppi klimpidega. Eile just sõime. Ma ei oska pastat panna ühegi supi sisse peale piima-makaroni supi. Samas usun, et kanasupis võib see hea olla. Peaks proovima. Lapsed ei taha eriti suppe. Äkki siis söövad paremini.
  Aga Orvake meie peres söödi(dakse) ka nii. Kama juurde “käib” ometigi suitsuliha leib 🙂

  Vasta
 4. mulle maitseb ka üldiselt klimpidega. aga lapsena mulle meeldis läbi suure makaronikõrre supivedelikku imeda 🙂 samas nuudlitega kanasupp läheb ka loosi, kuigi tihti see kipub supivedeliku häguseks tegema.
  triin, lastele meeldib sarvekestega supp väga!

  Vasta
 5. Mulle maitseb ka kanasupp väga, aga mina teen seda ainult riisiga. Klimpe ma pole kunagi teinud, sest lasteaiast ei jäänud neist just eriti soojad mälestused.
  Minu isiklik eripära on aga see, et ma jälestan suppe, millel on hapukurk sees. Oma seisukohalt ei saa ma üldse aru, kes sellise lolluse välja mõtles.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: