RSS-voog

Kodus on sinine taevas

Posted on

Täna oligi, ääretult mõnus, ja esimest korda sel aastal oli tunda ka, et päike põse soojaks tegi!

Aga muidu – mulle nii meeldib kodus olla! Kui on vabad päevad ja ei pea tööl käima. Kui saab tegeleda mõnusate asjadega, ometi mitte pooltki nii paljudega, kui tahaks – raamatuid mul ikka pole nii palju aega lugeda, kui tahaks. Täna proovisin villaloorist vilti saada – masin ongi vist vakka jäänud, lähen uurin, kas tuli ka miskit välja. Omad kahtlused mul muidugi on.

Hee, täitsa välja tuli 😀 Nii otseses kui kaudses mõttes, st puges mu laudlina seest pesumasinas välja ja täitsa vilt nagu olema peab. Ma pärastpoole katsun teda veel pisut aurutriikmassinaga töödelda, nagu eile targemad soovitasid. Proovisin käsitsi ka viltida, no pihud hakkasid tulist välja lööma, aga näiteks ühtki tõsiseltvõetavat pallikest küll ei tulnud välja. Seda on nähtavasti parem kellegi pealt õppida, kui hakata ise jalgratast leiutama. Samas üks tasapinnaline vilt tuli käsitsi väga huvitav, näiteks pärastpoole seda saab kuskil kasutada, ja veel talle peale tikkida ja mis kõik veel. (Kust see aeg võetakse?, küsib mu teine ja ratsionaalsem mina praegu.) Samas kunstiteraapiasse kui sellisesse ma juba usun.

Uurisin seda ühekordsete sammastega heegeldatud vilti – vastu valgust vaadates on tõepoolest nagu kergelt auguline. Samas ühtki nähtavat auku sees pole. Oma kaks vanutatud kotti olen samuti sammastega heegeldanud, ja ühtki koledat kohta küll naljalt ei leia. Siiski, kui nüüd peaks kunagi veel vaja olema, siis proovin poolsammaste või kinnissilmuste variandi ka ära, sest loogiliselt võttes peaks selline pind tõepoolest pisut ühtlasem jääma.

 Panin teise vilditooriku ka masinasse, seekord nii nagu õpetuses oli, et ikka tekikoti sisse ja … saab näha, kas oskab siis sellest ka välja pugeda. Igaks juhuks panin ühe lühema programmi, mul pole aimugi, kui sooja veega see peseb, loodetavasti ikka hakkab kokku ka natuke 🙂

EDIT: Tekikoti oma ei tulnud välja, vastupidi – oli teine niimoodi kokku tõmmanud, et tekikoti enda sisse vanudes krookinud. Seega tuli tekikott rebimise teel eemaldada 🙂 Lilla-rohekas oli see, tuli küll vähe pehmem, kui kollane, kuna kraade oli 50. Kollasel siis 60. Nüüd ole vaid mees ja mõtle välja, kuhu ja kuidas seda kasutada. Eks ma vast lõigun ja tikin, aga selleks mul jälle uut heiet vaja, niisiis taas vaja käsitoopoodi suunduda.

Nagu sellest kõigest veel vähe oleks, sundisid lapsed mind taas fimoga möllama, seekord aga nad tüdisid juba üsna ruttu ja siis pidin mina neid jääke likvideerima. Eks see oli ka omamoodi huvitav, sest värve oli täna rohkem kui 4 ja lõikamise asemel kasutasin “formi” – Suusi räägib nii 🙂 Kollane jäi eriti huvitav ahjust välja võttes, nagu neoon või selline läbipaistev.

pict0018.jpg

pict0010.jpg    pict0012.jpg

5 responses »

 1. mul ka puges välja esimesel korral. Siis panin laste sukkpüksi sisse ja tõmbasin sülme peale. No seal püsis 🙂 Mõtlesin et teen sest vildi tükist päkapikule sussid järgmiseks aastaks. Tore pikk tähtaeg, siis ehk saan valmis ka. Hoian pooleldi silma all 😀
  Kusagilt lugesin, et hõõrutakse nende mummuliste aiakinnastega pidi tõhusam olema. Mul on seda lõnga heiet tohutult kokku ostetud. Mõtlesin, et teen vanatüüpi kohvikannusoojendaja. Mul on üks ilus kann 🙂 Aga ei kujuta ette kui suur see tuleks teha. Äkki keegi teab – mitu korda see värk väiksemaks tõmbab?

  Vasta
 2. no kui kübarat tehakse, siis toorik on nagu kott peas õlgadeni 🙂 nii poole võrra umbes võib rahulikult arvestada.

  Vasta
 3. Heidest päris poole võrra väiksemaks pole mul läinud, vaid nii kolmandiku võrra.

  Aga mis Sa nendest südametest teed?

  Vasta
 4. iga kord ma alustan kerge hirmuga neid fimojutte. a seekord läks ka veel õnneks. ei tekkinud uus maania.

  a mul oli sama küss, mis südametest saab? jõulupuule ehted?

  Vasta
 5. ma esialgu pole veel jõudnud neid lakkidagi. augud ka vaja sisse puurida. aga jah, mõtlesin küll jõulueheteks, Suusi idee. võibolla teen mõne prossiks ka.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: