RSS-voog

ööööö

Posted on

Ma lihtsalt pean selle kirja panema, võibolla teinekord hea meenutada, suvel näiteks. Et siis … kell on 16.17 ja õues hämardub. Kusjuures ilm ei ole kõige pilvisem ega sombusem… Öudne. Me elame poolpimedas. Mingid ööloomad… Huvitav, miks ei võiks aasta otsa suveaeg olla? Siis oleks nagu talvisel aal ka õhtud vähe valgemad…

Postimees kinnitab, et ma olen õigel teel 😀

13 responses »

 1. ma jagan täiesti sinuga seda ahastust, kuidagi õudne on mõelda, et maist septembrini lapsed praktiliselt õues elavadki, kui vähegi ilma. ja siis ülejäänud seitse kuud on hea, kui tunnikeseks õue saab – seal pole pisikestel eriti midagi valgeski teha, pimedast rääkimata (pimedas aias ju ei mängi, meil on tänaval laternaid ka nii hõredalt, et ausaltöelda kottpime). ohh, ma ei ole põhjamaalaseks loodud oma hingelt-ihult…

  Vasta
 2. meil on kell 16.40
  valge on, aga päike hakkab loojuma.taevas on kergelt roosakas. mudu vist valget aega on praegusel hetkel hommikul kella 6 kuni 17.40. umbes täpselt.

  Vasta
 3. Jäääh, mina olen siis see põhjamaalane.
  Jah, mulle ei meeldi suveaeg mitte sugugi, minu jaoks on see pool aastat valet kella. Ja ma pean hommikuti vara tõusma ka. Talveaja alguses olen ma alati väga rahulolev ja üleüldse. Mulle väga valgus ka ei meeldi. Ma eelistan hämarust. Ilmselt olin ma eelmises elus kartuliidu.

  Vasta
 4. vot minu blondiloogikale ei jõua see kohe kuidagi kohale, et kuidas saab suveaeg vale olla. inimese jaoks on ju tähtis oma tunnid lihtsalt täis magada, pealegi vanasti ei teadnud keegi kellast muffigi ja ikka elati rõõmsalt ära 🙂
  ilmselt loeb see ka, et kes oma unetüübilt on, kas kana või öökull, ma kaldun sinna viimase poole ja siis ma tahaks, et oleks õhtud valged, hommikud niikuinii magan võimaluse korral maha 😛

  Vasta
 5. MIna igatsen ka suveaega taga. See pidev öö on õudne!

  Vasta
 6. aga vanasti tehti õues tööd kuni oli pime. nüüd uudised telekast tulevad ikka kella mitte päikese järgi. tööle minnakse ka äratuskella ja töölepingus kokkulepitud aja peale mitte siis kui kukk kireb.
  ma olen tugev kella keeramise pooldaja 😀 nagu te vist juba ka aru saite 😀

  Vasta
 7. talvel pold õues muffigi teha, istuti aga peeruvalgel ja rikuti käsitööga silmi 😀

  Vasta
 8. ma suve pidasingi silmas. kuna talvel on ühtmoodi pime nagunii.

  Vasta
 9. Tegelikult.
  Minule ei too kella keeramata jätmine mitte piiskagi valgust juurde. Lähen tööle – pime. Lähen koju – ikka pime. Ja talvel on meil valget aega niikuinii liiga vähe selleks, et valges koju jõuda, kui see ka tund varem peaks toimuma.
  Suveaeg on vale sellepärast, et talvel me oleme oma vööndiajas, st et suvine aeg on minu jaoks nagu pidev aklimatiseerumine.
  Vanasti oli muide veel ullem, sest talvel elasime vööndiajast tund, aga suvel kaks tundi ees. Vene aega ma mõtlen. Aga kui kaua taluperes on kellad olnud, mille järgi aega arvestati, seda ma tõesti ei tea. Vbla ühistranspordi arenguga seoses muutus kellaaeg ka olulisemaks, ses mõttes et rong pidi ikka kella järgi liikuma. Nii et miski paarsada aastat varsti?
  Ja kulla Anu, kuidas sa küll hommikuti üles saad, kui on vaja tööle minna? Vaene loom. Ma saan aru, et esindan siin eriti-varajasi-lõokesi, aga kui inime eelistab poole lõunani magada, on ta päev alati lühem kui neil, kes varem tõusevad. Et mis see kellaaeg siia puutub.
  Mina isiklikult loodan, et kevadel jäetakse keeramata. Juba olla ka hääli, mis selle keeramise majandusliku mõttekuse on kahtluse alla seadnud, nii et oiame pöialt.

  Vasta
 10. No üles ma saan ikka tahtejõuga 😀 Ja kohusetundega, ja mobiiliga. Kusjuures tööleminek on üks asi, aga muul ajal pean lapsed lasteaeda viima, ja ikkagi ei saa kaua magada. Ja üldiselt mulle ka hommikud meeldivad, kui ma vaid kogu aeg nii neetult uimane ei oleks! Kuskil 11-paiku alles stabiliseerub olek. Ja see on ainult talvel nii.
  Ma isiklikult loodan, et keeramine ei kao kuskile. Suvel annab see õhtune tund lisavalgust palju juurde. Tegelikult peaks keeramine olema Euroopa Liidus kohustuslik, kuna kõik ju keeravad…?

  Vasta
 11. vähemalt selle suveajaga ma magasin mingiski normaalses rütmis, terve pere seetähendab. nüüd on kõik see mees kella 4-5 hommikul üleval. oleks et mia magaks, ei.

  Vasta
 12. mina olen öökullide öökull. vabalt magan poole päevani, siis joon paar tundi kohvi, uimerdan niisama ja siis võib tegutsema hakata. selline rütm oleks ideaalne minu jaoks.

  kardinad seisavad kaa minul alati akna ees, eriti kui päike sisse paistab, õues las paistab, tuppa ärgu tulgu. laupäeval tõmabasin esimest korda kõik kardinad eest, et vaadata lumesadu, mis oli puhas poeesia.

  üldiselt, vahet ei ole kas on valge või pime, peaasi, et soe oleks, see peaaegu aastaringne s*** suusailm on suurem murem minu jaoks, kui see kella edasi tagasi ketramine.

  Vasta
 13. no see manni 4-5 ärkamine on küll täielik müstika. mul on tavapärane magamamineku aeg 2.30-3.30 öösel. õudselt mõnus on öösel lugeda või puzzlet panna. mõnus vaikus või õigemini salapärased ööhääled. hommik on ka ilus, u 2-5 korda aastas. üks kord talvel ja siis mõned kevadhommikud ja suvel kui oled terve öö rannas päikesetõusu oodanud 😀

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: