RSS-voog

LOST

Posted on

Tänasel teisipäevasel päeval on vägagi kohane kirjutada LOST-ist ja ka ilusatest meestest. Nendest millegipärast keegi eriti ei kirjuta…

LOST on mu viimane konkurentsitu lemmik seriaalimaailmas. Ja ma ei saa aru, miks kõik seda ei vaata, see on minu meelest niivõrd põnev! Hetkel jookseb Kanal 2-st LOST-i teine hooaeg, mul ootab vaatamisjärge 3. hooaja 3. seeria.

Kogu sisu siinkohal oleks vist kerge liialdus ära tuua, seega lühidalt: Austraaliast Sydneyst lendab lennuk Ameerikasse Los Angelesse, seejärel aga ilmnevad tehnilised probleemid, side kaob, lennuk otsustab tagasi pöörduda, kuid murdub ühel hetkel pooleks ja kukub alla meie mõistes paradiisisaarele, ja veel üksikule. Ninaosa lendab ots ees rannaliiva, kusjuures üks mootor käib veel mõnda aega. Täpsemalt öeldes niikaua, kuni üks ringikakerdav ellujäänu sellele liialt lähedale satub, mootorisse imendub ja pritsmetena ümbritsevale sajab.

Neid ringikakerdavaid ellujäänuid on üllatavalt palju, 50 ringis.

Hilisemates osades selgub veel, et lennuki sabaosa kukkus teisele poole saart merre, visuaalselt väga võimas vaatepilt, kus tossav lennukisabaosa pea välgukiirusel merre tuiskab.

Loogiliselt võttes peaks juba ainuüksi kokkupõrkekiirus nii suur olema, et sellest küll eluga keegi pääseda ei tohiks, ometi on sealgi meri nii elusatest kui surnud ulpijatest täis ning enamus elusaid ujub peagi randa, päästes veel keda võimalik.

Mõlemas seltskonnas on inimesi, kes teavad, et lennuk kaldus kursist kõrvale oma 2000 km, ühtegi sidevahendit pole ja päästjaid muidugi ka mitte.

Niisiis, hakkavad need inimesed edasi elama, sest mis neil muud üle jääb. Mõned saavad siiski ka surma, sest saarel elavad verejanulised jääkarud, nähtamatu tapjakoletis, ja teised inimesed, The Others, kes käivad dzhunglis paljajalu ja vaikides, nad on ohtlikud ja neil on lapsed kaasas. Pidevalt juhtub igasugu üleloomulikke intsidente, valitseb peaaegu nagu sõjaseisukord, elu pidevas hirmus ja stressis; samas on ka helgemaid momente. Üldjoontes oleks aga nagu tegemist mingi veidra eksperimendiga.

Minu lemmik selle seriaali värvikate tegelaste hulgast on Sawyer, ehk siis kodanikunimega Josh Holloway. Ta on kindlal esikohal minu isiklikus kuumade meeste edetabelis.

Võrdlus teiste kuumade kuttidega:

Jude Law – Joshil on rohkem juukseid, ta pole eest kiilakas ja ta on pikem ja jõulisem.

Julian McMahon Nip/Tuckist – Joshil on rohkem juukseid ja ta on pikem ja noorem.

George Cloony – see igavese poissmehe maine hakkab tema imagole pikapeale halvasti mõjuma.

Hugh Grant – on muidu lahe sell, aga Joshiga võrreldes on ta nagu eilne päev.

Brad Pitt – neil on Joshiga ühesugune päikeseline naeratus, mis paratamatult põlvist nõrgaks võtab, Joshi oma on siiski kraad kangem. Josh on ka jõulisem, pikem ja tal on äärmiselt seksikas muskulatuur ja rinnakorvi kuju täpselt minu maitsele.

Jääb vaid üle loota, et selle mehe potentsiaalist on aru saanud ka Hollywoodi niiditõmbajad, ning et teda peatselt paljudes uutes (pea)osades väga ägedates filmides näha saab.

21 responses »

 1. At-at, põselohud ja paha poisi immits. 🙂 Aga tegelikult on ta minu konkurentsitu lemmikmees ka. Johnny Deppi kõrval. 😛 🙂

  Vasta
 2. ma mötlesin eile, et teen seebimaratoni, desperate housewives ja siis lost otsa.
  a ma ei saand lostist muffigi aru, ja siis mulle käis seal üks naisterahvas koledal kombel närvidele, siukse musta pea ja kurja näoga.

  a GC meeldib mulle igal kujul. vist number üks. kuigi sinna kipub üks horvaadi mees, a mul pole ta nimi hetkel meeles.
  HG on nüüd juba suht norm /american dreamz ja miski film oli veel/, a no notting hillis ja four weddings and funeral muuvis oli ta ikka hirmus ilalöug veel.

  Vasta
 3. see olin mina, maarja

  Vasta
 4. ma kusjuures kohe arvasin, et sina:D see naine on ana lucia, tema on seni ainuke, kes …. ma ei hakka igaks juhuks jutustama, äkki keegi pole veel näinud neid osasid:)

  Vasta
 5. Ja mina näen värskeid osasid igal kolmaba õhtul… Aga värsked osad on tegelikult kõigile vaatamiseks üleval, http://www.abc.com igal Ameerika neljapäeva hommikul (ma ei ole uurinud, kui kauaks nad jäävad üles)

  Ja mina ka Josh Holloway fänn ;). Isegi fännilehekülge käisin korra lugemas ja avastasin, et tal on minuga samal päeval sünnipäev, küll oli tore.

  Ma vaatasin Losti DVD pealt suvel ka kõik tausta-dokfilmid ära. Seriaali hakati tegema ju niimoodi, et produtsendil oli plaan (umbes et Survivor pluss X files jms), aga polnud tegelasi täpselt. Sawyer oli alguses mõeldud klanitud ja viisaka petistüübina, aga Hollowayl ei tulnud välja proovilugemine, ta läks närvi ja hakkas rusikaga seina peksma, tukka loopides. “Väga hea! Loegi sedasi, vihaselt!” hüüdis rezhissöör kaadri tagant.
  Ja sellest saigi võti, kuidas Sawyeri kuju tehti. Nii et ta mängibki natuke justkui iseennast.

  Tahaks midagi öelda homse osa kohta (nägin reklaami), aga ei saa ju midagi ette öelda…

  Vasta
 6. pole sa ühti ainus, kes meeste ilu kiitma on kukkunud. annushka siin õhkab samuti.

  http://mafaldajurjevna.blogspot.com/2006/10/suurest-laiskusest.html

  Vasta
 7. aga mina ei vaata losti :)… Tanel Tatter Postimehes kirjutas, et televiisorist ei saa seda seriaali üldse vaadata, sest vahepealne pesupulbri reklaam on sama pikk kui seriaali osa ja vahepeal läheb kogu põnevus kaduma ja meelest ära…
  aga nüüd peaks vist juba huvi pärast ühe seeria vaatama, et mis mehest siis jutt on :))))

  Vasta
 8. ema, isa ja leevike

  võin vastata küsimusele – ma ei saa aru, miks kõik seda ei vaata, see on minu meelest niivõrd põnev! lugesin su kirjeldust seriaalis toimuva kohta ja mulle tundus see nii jama, et ma poleks nõus sekunditki siukest asja vaatama. minu meelest on põnev ainult ja ainult üks seriaal maailmas – meeleheitel koduperenaised. ja siis veel sõbrad käivad kah. ülejäänud – ei vaata mitte iial. ausalt öeldes pole ma kunagi ühtegi teist seriaali isegi korraks vaadanud. seega ma ei tea, millest ilma jään. aga vat ei vaata ka.
  kas kõik need etteloetud näitlejad mängivad seal seriaalis?

  Vasta
 9. je, ma pole isegi päris ainuke, kes pole ühtegi Losti osa näinud. see on nagu massipsühoos, kõik vaatavad. kõik. ja kui ma nüüd lugesin, et mängus on ka nö üleloomulikud jõud, siis kadus viimanegi huvi.

  minu arust on seriaalidega üldse hapud lood viimasel ajal, mitte midagi ei ole vesise suuga oodata. isegi ‘helena’ lõpetati ära, päris nõme noh 😉 alternatiivina vaatan õhtuti TV Total’i ja vesistan Stefan Raabi peale suud, hea huumor ületab nii Kadunud koduperenaised, kui muu kräpi, mida meile teeveest pakutakse.

  Vasta
 10. triinhttp://karratumma.blogg.com

  mul on ka häbi tunnistada, et ma pole seda näinud. Ma olen küll vahel päris püüdlik telekavaataja, aga “põhiasjad” on mul ikka nägemata. Millal see Lost siis on? Vaataks kah. Aga meeleheitel koduperenaisi ma ükskord vaatasin. Rohkem pole peale sattunud. Ega ei kõitnud ka eriti. Üldse jamaks on filmid läinud. Nüüd hakkasin Kiirabihaiglat vaatama – aga seda vist peale minu keegi ei vaata. Ema ütles, et see jookseb juba ammu.

  Vasta
 11. Mul oli ka Losti suhtes eelarvamus, mäletan, kuidas kevadel lugesin Gea ja Anu blogidest…
  Aga siis võtsin suvel laenutusest DVDd ja istusime mehega üleval öö ja päeva otsa, esimesest hetkest tõmbas väga endaga kaasa… Ma ei oska öelda, kuidas mõjuks siis, kui suvalist episoodi vaadata.

  Kõige erilisem on minu jaoks see, et produtsendid teavad, kuhu see välja jõuab. (Näiteks Roswelli puhul tegijad ei teadnud, millega lõpetada, ja mingil hetkel hakkas see tunda andma.) Losti puhul kohe alguses oli öeldud: viis hooaega, iga hooaeg on erineva visuaalse fookusega (nagu teine hooaeg on see “hatch”) ja iga hooaja lõpus lõppeb üks kaar, paljastub üks saladus ja algab uus saladus.
  Ja lõpuks on kõik selge.
  Need paar inimest, kes teavad, mismoodi lõpuks kõik seotud on, pööritasid igatahes dokfilmis silmi ja ütlesid “Lihtne ja geniaalne”.
  Mingeid hüpoteese on ju netis küll. Mõned asjad korduvad, näiteks see mõte, et surnud ärkavad üles. Ma olen ka stsenaariumist leidnud vihjeid sellele. On tegelased, kes on maamulda maetud, aga kelle flahback-lood on jäänud pooleli. Aga rohkem ma ei saa öelda, sest ma ei tea täpselt, kusmaal Eestis seriaal on, ei taha midagi näite toomisel ära rääkida, mida te veel ei tea.

  Vasta
 12. Ahjaa, seda ütleks ka, et foorumis kordub mõte, justkui Hurley hullumaja-periood on väga oluline.

  Ja see, et kõik inimesed, kes ellu jäid, olid valmis “alustama uut elu”.

  Aga mis siis täpsemalt… metafüüsiline tasand või hoopis valitsuse salajane eksperiment, selles suhtes hakkavad hüpoteesid hargnema…

  Vasta
 13. krista: ma vaatan arvutist losti, tõmban aga uue seeria ja … mõnna:)

  leevikese ema: ei, need teised ei mängi selles seriaalis

  triin: lost on kanal2-st teisipäevaõhtuti

  eppppp: väga põnevad kommid sul! kui eestisse kolid, võta dvd kindlasti kaasa, ma laenaks!:)

  koduperenaisi ma põhimõtteliselt võin vaadata, aga tegelikkus on siiski see, et ei vaata. ma isegi ei oska täpselt seletada, miks, aga see nagu ei paku mulle midagi.

  Vasta
 14. maarjahttp://golobica.wordpress.com

  a mulle need koduperenaised meeldivad, nii kaunis huumor seal.

  kuidas ta sulle midagi ei paku??? arumaisaa. hakkame koos vaatama.

  Vasta
 15. et siis selline mees seal…. no täitsa sobib küll ;)… ma rasedana ei ütleks rohkem midagi 😉

  Vasta
 16. Mul olid need endal laenutatud DVDd, ei saa kaasa võtta…
  Aga muidu, kui gugeldad “lost” või “Dramna initiative” vms, siis võid ennast lolliks lugeda. Ma iogaks juhuks ei hakka sulle saite otsima, sest siis ei saa ma ise täna midagi tehtud 😉

  Vasta
 17. ma olen neid perenaisi natuke vaadanud, no mina pole veel ühtegi huumorit seal näinud. no ei ole naljakas.

  eelistan siiski brittide nalja ja arvan, et ameeriklastel on naljasoolikas umbes või puudub täiesti või on viga minus, aga ei saa mina nende naljadest aru.

  Vasta
 18. ema, isa ja leevike

  isver ma ei teadnudki, et koduperenaised naljasaade on. minu jaoks on see tõeline hirmu- ja põnevusfilm, ma alati pärast kardan ja ei saa ööel magada.

  Vasta
 19. äääää. ma olen asjadest vist täiesti valesti aru saanud. õudust on seal mo arust veel vähem kui nalja :S

  Vasta
 20. nohh, äkki see nali ja õud on juhtunud just neis seeriates olema, mida ma ei ole vaadanud? sest kui ikka ei vaata, siis ei tea ka, mis seal täpselt on:)
  seriaalide puhul on sama lugu, mis meestegagi vist, ühele meeldib ema, teisele tütar:)
  neid seriaale, mida kõlbab pärast veel ja veel vaadata, on ikka vähe – sex ja linn, sõbrad, nannyt kusjuures vahin ka kui pihta saan telekale.

  Vasta
 21. ma olen selle hooaja 10st osast umbes kolme näinud, ma arvan, et see on piisavalt suur arv, et aru saada, mis toimub või vastupidi, ei toimu. vahet pole, see ongi normaalne, et kõik vaatavad erinevaid asju ja kõigile meeldivad erinevad ajsad (Losti puhul muidugi tekkis juba väike hirm, et kõik on ära nõiutud).

  ahjaa, üks seriaal, mida igal õhtul lisaks sõpradele vaatan, on veel Mile High.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: